Budućnost nakon velike borbe i drame bez plasmana u polufinale

0
29

Košarkaši Budućnot Volija nijesu uspjeli da se plasiraju u polufinale Evrokupa pošto su poraženi večeras od Monaka 90:87 u odlučujućoj utakmici četvrtfinalne serije.

Velika borba obilježila je duel francuskog i crnogorskog predstavnika, a od samog starta ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Prvu dionicu obilježila je i efikasnost oba tima u napadu, pa je poslije deset minuta rezultat bio 22:23.

U nasravku takođe nije izostajalo uzbuđenja, a domaći su uspjeli i da na odmor odu sa dva poena viška.

Tokom treće četvrtine tim Zvezdana Mitrovića je održavao višak, ali nije uspio da se rezultatski odlijepi, pa se ušlo u veoma zanimljivu i neizvjesnu završnicu.

“Plavi” stižu nakon toga i do peoketa, ali domaći tim ne posustaje i održava rezultatsku ravnotežu. Više koncentracije, ali i sreće u finišu su imali igrači Monaka koji su tako stigli do velikog trijumfa.

U pobjedničkoj ekipi blistao je Matijas Lesor sa 24 poena, dok su u Budućnosti najefikasniji bili Džastin Kobs sa 17 i Vili Rid sa 16 poena.