Budućnost nakon preokreta slavila na DG areni

0
29

Fudbaleri Budućnost savladali su Podgoricu na DG areni sa 2:1 u meču 13. kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore.

Budućnost je tako stigla do petog uzastopnog trijumfa u domaćem šampionatu.

Prva do vođstva došla je Podgorica i to u 11. minutu kada je pogodio Matija Krivokapić, a izjednačenje Budućnosti donio ej Šaleta Kordić u 23. minutu.

Do potpunog preokreta “Plavi” su došli pogotkom Miloša Raičkovića u 55. minutu.

Do pobjede je došao i petrovac koji je pod Malim brdom savladao Jezero sa 2:0. Golove za Petrovčane postigao je Marko Miličković u 21. i 36. minutu.

Zeta je kao gost odigrala 2:2 sa Mornarom. Poveo je Mornar golom Petra Grbića u 17. minutu, da bi Zeta poravnala preko Ognjena Đinovića u 41.

Vođstvo “Vukovima” donio je Ilija Vukčević u 56. minutu, da bi domaći tim do boda stigao preko Bošla Guzine u 82. minutu.

Ranije danas Sutjeska je savladala Rudar sa 2:1, dok je Dečić odigrao 1:1 sa Iskrom.

Tabela: Sutjeska 35, Budućnost 24, OFK Petrovac 22, Iskra 21, Dečić 19, Mornar 19, Rudar 15, Jezero 10, Zeta 6, Podgorica 6