Budućnost ispustila plus sedam, pa u poslednjim sekundama stigla do remija!

0
23

Rukometašice Budućnosti odigrale su 28:28 sa Brestom u gostima u meču drugog kola glavne faze Lige šampina.

Izabranice Bojane Popović su nakon trijumfa na startu glavne faze nad Borusijom iz Dortmunda došle do velikog boda, iako su mogle da prograbe i čitav plijen.

Budućnost je zaista sjajno odigrala prvo poluvrijeme u kome je konstantno vodila, a na velikom odmoru imala plus sedam, 18:11.

Uspio je Brest bolje da otvori drugo poluvrijeme i priđe na minus tri, 19:16, ali je Budućnost odbila napad uspješno i uzvratila.

Ipak, domaće igračice su izvršile veliki pritisak i na sedam minuta do kraja dople do minus jedan.

Usljedila je velika drama u finišu, a Brest je stigao do poravnanja na dva minuta do kraja, 27:27, a onda i do vođstva 28:27.

Ipak, na osam sekundi do kraja Budućnost je preko Jovanke Radičević došla do gola i poravnala na 28:28, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Najefikasnije u podgoričkom timu bile su Itana Grbić i Jovanka Radičević sa po šest, dok su po četiri pogotka postigle Ema Ramusović i Nikolina Vukčević.

U domaćem timu po pet pogodaka postigle su Ana Gros i Paulina Katanea sa po pet pogodaka.