Bez pobjednika u Bakuu, Švajcarska i Vels podijelili bodove

0
31

Drugi meč grupe A na Evropskom prvenstvu, koji je odigran u glavnom gradu Azerbejdžana, Bakuu, između Švajcarske i Velsa završen je bez pobjednika 1:1.

U prvom dijelu meča nije bilo golova. Oba tima su u par navrata imali dobre prilike, ali su mreže ostale netaknute.

Ipak, u drugom dijelu igre se nije dugo čekalo na pogodak. Već nakon četiri minuta Embolo je postigao gol Velšana glavom nakon centaršuta Šaćirija iz kornera kojem je prethodila akcija u kojoj je u prilici bio strijelac vodećeg gola, kada je Vard intervenisao i izbacio loptu.

Vels je ipak čekao svoju priliku i dočekao. U 74. minutu, napadač Kardifa  Kifer Mura sjajnim golom glavom nakon centaršuta Morela uspio je da poravna rezultat i donese novu neizvjesnost u meč.

U 85. minutu poništen je gol Švajcarskoj jer je Gavranović bio u ofsajdu, pa je rezultat do kraja ostao nepromijenjen.