Benzema spasio Real u 88. minutu, Atletiko zadržao lidersku poziciju

0
21

Fudbaleri Atletiko Madrida odigrali su 1:1 sa Real Madridom na svom terenu u derbi meču 26. kola španske La lige.

Ovim remijem “Jorgandžije” su zadržale pet bodova prednosti u odnosu na večerašnjeg rivala.

Vođstvo domaćem timu donio je Luis Suarez pogotkom u 15. minutu na dodavanje Markosa Ljorentea.

Većim dijelom utakmice Atletiko je kontrolisao dešavanja na terenu i bio nadmoćniji.

Domaćin je u drugom poluvremenu imao dvije dobre prilike preko Suareza i Janika Karaska da uveća vođstvo, ali se rezultat nije mijenjao.

Ipak, spasonosni gol za Real postigao je Karim Benzema u 88. minutu na asistenciju Kazemira.

Atletiko je lider i ima 59 bodova, dok je Real treći sa 54. Treba napomenuti da Atletiko ima i jedan meč manje.