Belgija preokrenula na prepunom “Parkenu”, Danska upisala drugi poraz

0
10

Fudbaleri Belgije savladali su Dansku u Kopenhagenu sa 2:1 u meču drugog kola grupe B Evropskog prvenstva.

Belgija je do trijumfa i osmine finala stigla nakon preokreta na prepunom stadionu “Parken”, dok su Danci na pragu ispadanja.

Sve je odlično počelo po domaću selekciju kada je Jusuf Poulsen pogodio već u drugom minutu za veliko slavlje navijača Danske.

U 10. minutu meč je prekinut i svi na stadionu su aplaudirali Krsitijanu Eriksenu koji je u bolnici i oporavlja se od srčanog udara.

Danska je bila bolja u prvom dijelu, propustila još jednu zrelu šansu preko Dansgarda i zadovoljna otišla na odmor.

Ipak, u drugom poluvremenu Belgija je bila odlična. Igrao se 55. minut kada je Torgan Azar zatresao mrežu domaćina na asistenciju Kevina de Brujnea.

Tačno 15 minuta kasnije Belgijanci nakon sjajne akcije u kojoj su učestvovali Lukaku i braća Azar postižu gol preko De Brujnea i dolaze do preokreta.

Gostujući sastav odigrao je znalački do kraja i sačuvao prednost za drugu pobjedu u grupi.

Belgijanci su prvi u grupi sa šest bodova, Rusija i Finska imaju po tri, dok je Danska bez golova.