Real srušio Barsu na “Nou Kampu”!

0
30

Fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu na “Nou Kampu” sa 2:1 u velikom derbiju 10. kola španske La lige.

Dobar “El Klasiko” viđen je na krcatom “Nou Kampu”, a Real je treći put uzastopno slavio u derbiju protiuv najvećeg rivala i dodatno produbio krizu Barselone.

Real je nešto9 bolje ušao u meč, imao nekoliko prilika, a prvu veliki priliku Madriđani su imali u 21. minutu kada je iz izgledne pozicije promašio Vinisijus Žunior.

Samo četiri minuta kasnije velika prilika za Barsu, ali je Seržinjo Dest prebacio gol sa udaljenosti od nekoliko metara.

U 32. minutu gosti iz Madrida su uspjeli da dođu do prednosti. Viđena je majstorija Davida Alabe koji je šutirao sa ivice šesnaesterca uz desnu stativu i ztaresao mreću rivala.

Nakon tog vođstva Reala viđene su još dvije dobre prilike Barse do kraja prvog dijela, ali promjene rezultata nije bilo.

Drugo poluvrijeme bilo je dosta skromnije kada su u pitanju šanse. Čak je Real, bez obzira na vođstvo, bio nešto agilniji od svog rivala.

Barsa je dobar pokušaj imala u 73. minutu kada je Dest šutirao preko gola Reala.

Imao je domaći sastav terenski inicijativu u samom finišu meča, ali Barsa je izgledala previše skromno i jalovo za tim kakav je Real.

Madriđani su to sve kaznili u 94. minutu kada je sijevnula kontra Reala koju je na kraju u pogodak pretvorio Lukas.

Samo dva minuta kasnije Barselona je uspjela da smanji na 2:1 preko Serhija Aguera, ali to je bilo sve, sudija je nakon pola minuta odsvirao kraj.

Nakon ovog poraza Barsa je tek osma sa 15 bodova, a Real je lider sa 20 koliko imaju i drugoplasirana Sevilja i trećepolasirani Real Sosijedad.