“Ajkule” lako sa Italijom

0
49

Vaterpolisti Crne Gore savladali su danas Italiju rezultatom 14:10 u polufinalu evropskih kvalifikacija za Svjetsku ligu i tako izborili plasman na završni turnir.

Italijani su uspijevali tokom prve četvrtine održavati rezultatski egal, da bi se tokom drugog dijela meča izabranici Vladimira Gojkovića uspjeli “odlijepiti” i tada je već bilo jasno u kom pravcu će se kretati meč, a na odmor se otišlo sa rezultatom 8:4 u korist Crne Gore.

U nastavku susreta “ajkule” nastavljaju sa dominacijom, pa u posljednji dio meča ulaze sa viškom od šest golova. Tokom posljednje četvrtine dolazi do opuštanja, pa Italijani ovaj dio meča rešavaju u svoju korist, ali uspijevaju samo da ublaže poraz.

Crna Gora će sjutra od 20 sati u finalu turnira u Debrecinu igrati sa pobjednikom meča Grčka – Španija.