“Ajkule” bolje od Srbije na startu turnira u Podgorici

0
35

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Srbiju na startu međunarodnog turnira u Podgorici.

Izabranici Vladimira Gojkovića slavili su rezultatom 13:9.

Crna Gora je tako dobro započela turnir u našem glavnom gradu koji je odlična provjera pred početak kvalifikacija za Olimpijske igre.

“Ajkule” su bolje započele meč, imale konstantno vođstvo, a rezultat na poluvremenu je bio 5:3 u korist Crne Gore.

Uspjela je Srbija da krajem poslednje četvrtine poravna na 9:9, ali je Crna Gora dobro reagovala u finišu i došla do sigurne pobjede.

Sastav i strijelci: Lazović, Brguljan (1 gol), Banićević, Petković, Mačić, Perković, Vučurović (2 gol), Mršić (1 gol), Ivović (4 gola), Spajić (3 gola), Matković (1 gol), Ćetković, Kandić i Radović (1 gol).

Na turniru još učestvuju i Sjedinjene Američke Države koje će sjutra igrati sa crnogorskom selekcijom.